Fundacja Czyste Konto została stworzona, aby pomagać i wspierać w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej, szerzyć wiedzę na temat upadłości konsumenckiej oraz aktywnie przeciwdziałać zjawisku wykluczenia społecznego.
Jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Skończyła studia podyplomowe z zakresu prawa gospodarczego a także gospodarki, rachunkowości
i sprawozdawczości budżetowej.
Od 2011 r. czynnie zajmowała się obsługą projektów unijnych w obszarze włączenia społecznego. Do 2018 r. pełniła funkcję Kierownika Oddziału Włączenia Społecznego Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
Była wielokrotnie prelegentem w spotkaniach i szkoleniach m.in. z zakresu deinstytucjonalizacji usług społecznych i ekonomii społecznej. Brała czynny udział w spotkaniach z Komisją Europejską w Brukseli oraz spotkaniach organizowanych przez Europejską Grupę Ekspertów ds. Przejścia od Opieki Instytucjonalnej do Opieki Świadczonej na Poziomie Lokalnych Społeczności (EEG) oraz Europejską Sieć na rzecz Niezależnego Życia.
Była również członkiem grupy roboczej ds. włączeniach społecznego przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, podczas których niejednokrotnie prezentowała osiągnięcia Wielkopolski w zakresie deinstytucjonalizacji usług społecznych.
Wielokrotnie była też prelegentem na spotkaniach organizowanych w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych dla organizacji pozarządowych a także podczas spotkań organizowanych przez fundacje i stowarzyszenia zajmujące się tematyką wspierania rodziny i pieczy zastępczej oraz podczas Targów Seniora na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
Szkoliła Lokalne Grupy Działania i pozostałe organizacje przed organizowanymi konkursami w zakresie usług społecznych i ekonomii społecznej. Czynnie uczestniczyła też w mobilizowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych do włączenia się w proces deinstytucjonalizacji usług społecznych w Wielkopolsce.
Jednym słowem zawodowo zarażała miłością do deinstytucjonalizacji usług społecznych i włączenia społecznego.
To właśnie praca i doświadczenie z obszarem włączenia społecznego skłoniły ją do zainteresowania tematyką upadłości konsumenckiej, którą traktuje jak nowy i niewątpliwie skuteczny wymiar pomocy dla osób zadłużonych, przez to często wykluczonych społecznie.
Aktualnie zawodowo współpracuje z Biurem Syndyka i Kancelarią Prawną Czernik Sp. z o. o. oraz Związkiem Miast Polskich.
Posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego (nr 1208), tytuł radcy prawnego oraz doradcy podatkowego (nr wpisu 12664). Jest również prawnikiem należącym do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu oraz syndykiem.
Wiedzę w zakresie prawa i finansów zdobywał m.in. w trakcie studiów prawniczych oraz ekonomicznych. Jest członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Wyznaczony na syndyka w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.
Jest stałym współpracownikiem jednej z najlepszych kancelarii prawnych w Polsce zajmujących się prawem spółek i doradztwem podatkowym, gdzie zajmuje się podatkową stroną restrukturyzacji przedsiębiorstw i wspiera klientów w bieżących problemach podatkowych oraz w postępowaniach przed organami podatkowymi i organami kontroli skarbowej.
Doradza prywatnym przedsiębiorcom w kluczowych dla ich firm procesach restrukturyzacji i przekształceń własnościowych.
Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał w urzędach skarbowych oraz w urzędzie kontroli skarbowej, gdzie zajmował stanowisko m.in. inspektora kontroli skarbowej.
Współautor książęk:
Autor publikacji na takich portalach jak: